História piva slovanských národov – Slovania varili pivo už v najstarších dobách. Dosvedčuje to napríklad Aristoteles, ktorý slovanské pivo nazýval pino. Tiež grécky filozof a historik Priskos, člen byzantského posolstva Maximinia k Attilovi v roku 448, hovorí, že keď prechádzali Panóniou, hostili Slovania usadení pri Dunaju medom a jačmenným nápojom, ktorý nazývali kamon, alebo tiež kamas a že boli obdarovaní sladom a chmeľom. Kvasený obilný nápoj bol známy všetkým slovanským kmeňom. Hovoria o tom časté spárvy a zápisy v kronikách a záznamoch vo viacerých kláštoroch. Podľa Barbary Krzemiňskej sa pivo nevarila iba z jačmeňa, ale aj z ovsa, a v neskorších storočiach dokonca i z pšenice, alebo zo zmesi všetkých spomínaných obilín. Zdá sa ale, že k výrobe piva sa skôr používal jačmeň, ktorý Slovania poznali už dávno.

 


Stupňovitosť piva – Je základnou hodnotou, ktorá charakterizuje druh piva. Určuje sa výpočtom z obsahu alkoholu a skutočného extraktu a udáva sa vo váhových percentách. Niektoré pivá vyrábané z mladiny, ktoré majú do 10%, sa nazývajú výčapné, 11-12,5% pivá špeciálne. Samozrejme, obsah alkoholu je závislý od stupňovitosti piva. 8 pivo má približne 2% alkoholu, 10 výčapné pivo má okolo 3% alkoholu, 12 ležiaky mávajú od 3,5 – 4% alkoholu.

 

Penitosť piva – Silné penenie piva nastáva, keď je nesprávne chladené alebo neodborne skladované. Tiež, keď sa so sudom pred narazením hýbalo, alebo ak sud narazili hneď po privezení. Príčinou penenia býva aj upchatý kohútik, ak je pivo pod veľkým tlakom, alebo ak sú znečistené, či príliš zohýbané a vyduté rúrky. Podľa našich noriem by malo mať pivo po narazení 3 cm penu, ktorá by nemala úplne miznúť v priebehu 5 minút. Zlú penivosť spôsobuje aj zlé sýtenie oxidom uhličitým. Niekedy to býva v dôsledku zlého technologického postupu pri výrobe, stáčanie zvetraného piva, zlá tesnosť suda alebo uzáveru na fľaši.

 


Z hľadiska výživnej hodnoty môžeme považovať pivo za plnoprávnu potravinu. Túto skutočnosť narúša obsah alkoholu, ktorý má za následok časté zneužívanie tohto božského nápoja za účelom dosiahnutia obľúbeného pocitu opojenia. Aj napriek tomu je však pivo veľkou zásobárňou amínokyselín, potrebných na stavbu bielkovín v tele, má veľkú kalorickú hodnotu, a preto môže slúžiť ako zdroj energie, ktorá sa v tele rýchle uvoľňuje. Ďalej obsahuje množstvo vitamínov, prevažne zložiek B-komplexu, obsahuje aj veľké množstvo minerálnych iontov a dokáže rýchlo dodať telu chýbajúce soli, výlúčené potom a močom. Podporuje trávenie, doporučuje sa pri podvýžive, v rekonvalescencii, pri telesnej vyčerpanosti a podľa najnovších výskumov pomáha regenerovať poškodenú pečeň.

 

 

 

 
Otváracie hodiny
po - št 11:00
-
24:00
piatok 11:00 - 03:00
sobota 13:00 - 03:00
nedeľa 13:00 - 24:00

 

 

Anketa
Aký druh piva preferujete.
 

U nás wifi free zone

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat